شما از نسخه قدیمی مرورگر خود استفاده می کنید و قادر به مشاهده صحیح این سایت نخواهید بود.
لطفاً مرورگر خود را به روز نمایید
دانلود آخرین نسخه مرورگرها

بومی سازی صنایع لیزری در استان

۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت:9:01:19صبح
مدیر شرکت دانش بنیان هوشمند ربات زانا مستقر در پارک علم و فناوری ایلام از ساخت دستگاه های cnc فوق دقیق برش چوب و فلز در ایلام و بومی سازی صنعت لیزر در استان خبر داد.(به نقل از ایلام رصد)
بومی سازی صنایع لیزری در استان

ایلام رصد:: یکی از برکات پربار انقلاب اسلامی در چندساله گذشته ایجاد و توجه به شرکت های دانش بنیان بوده که توانسته خیلی عظیمی از جوانان را به این سمت سوق دهد.

اهمیت این موضوع در سطحی بوده که مقام معظم رهبری در هرفرصتی برای مهم جلوه دادن آن استفاده و در اجتماعات مختلف جوانان و مسئولان بارها بر آن تأکید داشته است.

شرکت دانش‌بنیان، شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به‌منظور هم‌­افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری­‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری‌­های برتر و با ارزش افزوده فراوان به‌ویژه در تولید نرم­‌افزار مربوط تشکیل می­‌شود و بر اساس معیارهای مورد نظر آیین­‌نامه، به تأیید کارگروه می­‌رسد.

پارک علم و فناوری استان ایلام نیز همپا با پیشرفت شرکت ه در کشور همراه این مهم شده و با دعوت از گروه ها و شرکت و ایجاد تسهیلات بدنبال جذب و راه اندازی بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی ایلام رصد در ادامه سلسله گزارشات دانش بنیان ایلام این بار سراغ یکی دیگر از جوانان فعال در این حوزه رفته است.

"امین رستم نیا" مدیرعامل شرکت "هوشمند توانا ربات زانا" بوده که در زمینه ساخت دستگاه های CNC و چاپگرهای سه بعدی در پارک علم و فناوری ایلام فعالیت می کند.

این جوان کارآفرین در گپ و گفتی صمیمی با خبرنگار ما شرکت دانش بنیان خود را اینگونه معرفی می کند: از سال 92 فعالیت در زمینه تولید دستگاه های برش را آغاز و در نهایت توانستیم در سال جاری مجوز فعالیت خود را از معاونت علمی رئیس جمهور در دو زمینه ساخت دستگاه CNC رومیزی فوق دقیق و همچنین CNC چوب و فلز دریافت کنیم.

وی در خصوص اهمیت دستگاه های تولیدی شرکت می گوید: شرکت ربات زانا همزمان با تولید دستگاه چاپگر سه بعدی، cnc ، لیزر برش و حکاکی و همچنین اسکنر سه بعدی سعی در پیدا کردن بازارهای جدیدی در کشور و دنیا می باشد.

رستم نیا در خصوص کاربرد دستگاه ها توضیحاتی کوتاه داده و تصریح کرد: چاپگرهای سه بعدی بازار هدف آن در زمینه مدل سازی،ماکت و همچنین در صنایع ارتوپد و پزشکی کاربرد بیشتری داشته که اسکنر سه بعدی نیز مکمل همین دستگاه است همچنین دستگاه های cnc نیز بیشتر برای صنایع منبت کاری، معرق و حکاکی روی سنگ و فلز بکار می رود.

برای مشاغل خانگی و خانم های خانه دار جهت پیشرفت کار دستگاه لیزر برش و حکاکی را طراحی و تولید کردیم که می تواند برای اختصاصی سازی و چاپ لگو روی کار به آنها کمک شایانی کند.

این کارآفرین، دقت بالای دستگاه ها را ویژگی برتر شرکت عنوان و بیان داشت: علاوه بر این دقت آنها نسبت به نمونه خارجی مورد توجه بوده ، قیمت پایین و خدمات پس از فروش و گارانتی بلند مدت کار مشتریان را ترغیب به خرید از شرکت می کند.

وی بازار هدف این محصولات را واحدهای فناور، آزمایشگاه ها ، مراکز رشد، کارخانجات و کارگاه های کوچک در کشورهای همسایه همچون عراق و کویت و همچنین کل استانهای کشورعنوان داشت.

رستم نیا در پایان توضیحات، میزان اشتغالزایی طرح خود را 4 نفر بصورت مستقیم و 20 نفرغیرمستقم بیان کرد.

سخن پایانی

مدیرعامل شرکت هوشمند توانا ربات زانا با اشاره به مشکلات پیش روی کار گفت: شرکت های دانش بنیان دارای مشکلات مشترکی بوده که مهمترین آنها بازاریابی و عدم اعتماد صنایع به آنها بوده که باید چاره اندیشی شود.

وی با تشکر از پارک علم فناوری به جهت حمایت از شرکت ها اظهار کرد: ما با تلاش و کوشش خود بدنبال پویایی اقتصاد و علم کشور هستیم و امیدواریم سایر ارگان ها و صنایع نیز شرکت های دانش بنیان را همراهی کنند.

انتهای پیام/ن